PRVI ŠOLSKI DAN

2. 9. 2025 | Novice

Letošnje počitnice so bile najbrž za vse nas kratke, a sladke. Upamo, da ste prav vsak dan izkoristili za nekaj, kar vam je pobožalo dušo… Nekaj prav zares počitniškega, zabavnega, novega ali drugačnega. Seveda v to spada tudi počitek, saj so počitnice namenjene prav temu! S tem smo si gotovo nabrali novih moči za spopadanje s svežimi izzivi, ki nam jih bo postreglo življenje.

Sedaj pa na vrata že trka september, prvi jesenski dnevi ter s tem vrnitev v šolske klopi. Komaj, komaj, komaj smo se stisnili v našo šolo, saj nas je letos zelo veliko! Imamo več kot 20 novih učencev, ki smo jih zelo veseli. Tudi med učitelji je nekaj novih obrazov… V telovadnici smo se zato zbrali v dveh skupinah.

Prvo, v kateri so bili tudi prvošolci, je obiskal tudi župan občine Kočevje, gospod Gregor Košir, ki si je našo prireditev ob prvem šolskem dnevu ogledal z malo drugačnega zornega kota, kot je to običajno za župane. Sedel je namreč med občinstvom, vendar tako kot otroci – na blazinah, prav med njimi, kjer je bilo čutiti polno vznemirjenja in pričakovanj. Učence je nagovorila tudi naša ravnateljica, gospa Barbara Poje, ki je učencem povedala nekaj toplih besed za popotnico v novo šolsko leto. Poleg teh gostov, pa nas je obiskala tudi miška, ki se sicer potepa po šolskem vrtu. Očitno je bila zelo lačna, saj je toliko govorila o sladkarijah, da so se še nam pocedile sline! Na vrtu je srečala še polža, kozo in črva, ki so najprej bili do nje nesramni. Potem pa je ugotovila, da so ji ves čas pravzaprav pripravljali majhno presenečenje. Mama miš ji je namreč poleg slastne zelenjavne juhe pripravila še sladico, palačinke z marmelado, ki so jo iz sadja pripravili miškini prijatelji. 

Ko je naša miška naposled vendarle dočakala svojo sladico, je bila dovolj sita, da nam je končno povedala, kar smo najbolj nestrpno čakali – kdo bo učil kateri razred. Razredničarke so poklicale svoje učence, s katerimi so nato odšle v učilnice, kjer smo se med seboj bolje spoznali. Zadnjo uro smo vsi skupaj preživeli na šolskem dvorišču, saj je bilo vreme kot naročeno za prvi šolski dan. 

Danes je bil tako dan poln novih (s)poznanj, dobre energije in druženja.

Jutri pa… s polno paro v novo šolsko leto. 

JUHUHU, ŠOLA JE TU!

 

Zapisala Anita Marinko

Skip to content