PODROČNO TEKMOVANJE V ATLETIKI 2024

15. 5. 2024 | Novice

Danes, v sredo, 15. 5. 2025, je naša šola gostila tekmovanje v atletiki za območje Ljubljana-okolica. Na tekmovanju so se učenci in učenke s sedmih osnovnih šol s prilagojenim programom pomerili v tekih na 60, 300 in 1000 metrov, skoku v daljino in višino ter metu žvižgača, na koncu pa še v teku mešanih štafet na 4 x 100 metrov. Vseh sodelujočih je bilo 72 in sicer 33 deklic ter 39 dečkov. Tri učenke naše šole so v teku na 60 metrov dosegle šesto, osmo in deseto mesto, en učenec je v teku na 300 metrov dosegel osmo mesto, en učenec je v skoku v daljino dosegel šesto mesto, v metu žvižgača sta dva učenca osvojila tretje in šesto mesto, dve učenki pa četrto in peto mesto, en učenec pa je v skoku v višino dosegel peto mesto. Najboljši trije učenci in učenke v vsaki disciplini so se uvrstili tudi na državno prvenstvo osnovnih šol s prilagojenim programom.

Organizacija tekmovanja nam je odlično uspela. Pri tem smo imeli nepogrešljivo pomoč vodstva in delavcev Javnega zavoda za šport Kočevje, izjemnih kočevskih atletskih sodnikov ter materialno pomoč Atletskega kluba Kočevje. Vse skupaj je povezovala dobro uigrana ekipa učiteljic in učiteljev naše šole. Tekmovalni pogoji ter sreča s ta teden sicer nepredvidljivim vremenom pa so dokončno postavili piko na »I« k uspešni izvedbi.